Orla Mitchell

Orla Mitchell

Kierownik Farmy

Jestem odpowiedzialna za farmę pieczarek, na której pracuje siedemdziesiąt osób. Ponoszę pełną odpowiedzialność za dział zysków i strat, a także codzienne prowadzenie farmy. Nadzoruję wszelkie procedury związane z produkcją, jej planowaniem i inicjatywami w tym zakresie, a także kieruję i zarządzam pracą wszystkich osób zatrudnionych na farmie.

Moim celem jest wprowadzanie ciągłych udoskonaleń oraz standardów na farmie a jednocześnie umożliwianie mojemu zespołowi wdrażanie takich zmian.

Lokalizacja

Farma Pleroma, Hrabstwo Tyrone, Irlandia Północna

Kiedy rozpoczęłaś pracę w Monaghan Mushrooms?

Pracę w Monaghan Mushrooms rozpoczęłam w sierpniu 2011 roku jako Specjalista ds. Szkoleń i Rozwoju. Wcześniej pracowałam na stanowisku Analityka Biznesowego dla Komisji ds. Regulacji Komunikacji, zapewniając porady w zakresie procedur dla zespołu zarządzającego wyższego szczebla.

Posiadam dużą wiedzę na temat odnawialnych źródeł energii (specjalizuję się w solarnej energii cieplnej oraz energii fotowoltaicznej) oraz źródeł produktów w Chinach, którą zdobyłam w trakcie pracy w firmie typu start-up o nazwie Easy Energy.

Jestem absolwentką Trinity College w Dublinie. Ukończyłam ekonomię i socjologię w biznesie, a następnie kilka lat później otrzymałam dyplom ukończenia studiów matematycznych.

W sierpniu 2011 roku wzięłam udział w rozmowie kwalifikacyjnej na stanowisko specjalisty ds. szkoleń i rozwoju i od tamtej pory sprawy bardzo przyspieszyły.

Jakie inne stanowiska obejmowałaś w Monaghan Mushrooms?

Podczas pracy w dziale Szkoleń i Rozwoju objęłam stanowisko Kierownika Projektów, na którym prowadziłam ciekawe, a jednocześnie pełne wyzwań projekty zmian w Kanadzie i Wielkiej Brytanii. Tego rodzaju zmiany koncentrowały się głównie na wydajności zbierania, harmonogramie pracy oraz procesach biznesowych.

Zainteresowanie systemami oraz procesami biznesowymi dało mi możliwość pracy w dziale IT na stanowisku Analityka Systemów Biznesowych. Pracowałam z Dyrektor IT Lorraine Harrison oraz jej zespołem nad różnymi inicjatywami, dzięki czemu miałam kontakt z wieloma różnymi udziałowcami oraz działami w obrębie grupy Monaghan Mushrooms.

Jednakże, kiedy pojawiła się okazja do objęcia stanowiska Kierownika Farmy, nie mogłam oprzeć się chęci powrotu do sektora operacyjnego firmy. Moja sytuacja w Monaghan Mushrooms ciągle się zmienia i mam nadzieję, że przede mną kolejny ekscytujący rozdział.

Firma jest ambitna, nowoczesna i stale się rozwija zwiększając obecność na całym świecie. Przy dobrej etyce pracy, dużej energii oraz umiejętności adaptacji, możliwości w Monaghan Mushrooms są nieskończone!

Co najbardziej podoba ci się w pracy w Monaghan Mushrooms?

Ludzie – stale zaskakuje mnie zaangażowanie ludzi, z którymi pracuję w Monaghan Mushrooms, a także różnorodność, zetknięcie kultur i zróżnicowane umiejętności. Ciekawi mnie praca z różnymi działami, aby poznać różne perspektywy, wymieniać pomysły z osobami o dużym doświadczeniu oraz szkolić nowe osoby w firmie. W Monaghan Mushrooms każdy uczy się od siebie nawzajem, sprawiając, że jest to ekscytujące miejsce o szybkim tempie pracy.

Możliwości – Jestem przekonana, że kariera w Monaghan Mushrooms oferuje szereg wyzwań i możliwości dla osób, które chcą awansować i rozwijać swoją karierę zawodową. To branża o szybkim tempie często ciężkiej pracy, ale wynagradza ją współpraca z zaangażowanymi zespołami, które w pełni oddają się wykonywanym obowiązkom i dążą do osiągnięcia sukcesu.

Monaghan Mushrooms dała mi możliwość zdobywania wiedzy (i otrzymywania wyzwań!) od naprawdę niesamowitych osób. Żaden dyplom, MBA czy szkolenie nie oferuje tego nawet w połowie.

Jakie było twoje najlepsze doświadczenie w Monaghan Mushrooms?

Moje najlepsze doświadczenie z pewnością miało miejsce na naszej farmie w Kanadzie. Była to wspaniała okazja do odbycia podróży, zobaczenia Wodospadu Niagara, Montrealu i Quebec. Ale było to również jedno z największych wyzwań jakie przede mną postawiono. Polegało na transformacji i wprowadzeniu zmian w produkcji. Wprowadzenie zmian przy ograniczonych środkach, wielu narodowościach zgromadzonych w jednym miejscu, przestarzałej infrastrukturze i skrajnych zmianach klimatycznych nigdy nie jest proste.

Jednakże udało nam się dzięki zaangażowanemu zespołowi i dwóm mentorom o ogromnej wiedzy, jakimi są George Graham i Ronnie Wilson.

Jakiej rady udzieliłabyś osobie, która myśli o pracy w Monaghan Mushrooms?

Jeżeli chcesz się rozwijać i budować karierę w wizjonerskiej i rozwojowej firmie to Monaghan Mushrooms jest dla ciebie właściwym miejscem. Uważam, że do odniesienia sukcesu w tej firmie konieczne są ogromne pokłady:

Ambicji- Musisz być ambitny, podobnie jak Monaghan Mushrooms, jeżeli chcesz odnieść sukces i zrealizować swój potencjał w firmie. Jeżeli dyrektorzy i kierownicy to dostrzegą, to z pewnością pomogą ci zrealizować twój cel.

Etyka pracy – Ambicje pozwolą ci wiele osiągnąć, ale dobra etyka pracy z pewnością pomoże ci w rozwoju. Nie chodzi tylko o poświęcone godziny, ale także takie aspekty jak budowanie relacji czy uzyskiwanie konstruktywnych porad i wyciąganie z nich wniosków.

Zdolność adaptacji – Jest to klucz do przetrwania i odniesienia sukcesu w Monaghan Mushrooms, aby móc obejmować nowe stanowiska, przebywać w nowych środowiskach i pośród nowych kultur.