Margaret McLoone

Margaret McLoone

Kierownik Projektu ds. Zasobów Ludzkich

Moją rolą na stanowisku Kierownika Projektu ds. Zasobów Ludzkich jest prowadzenie projektów związanych z relacjami pracowniczymi w grupie. Obecnie pracuję nad projektami dotyczącymi rotacji pracowników oraz frekwencji. Dzięki temu nastąpi poprawa rozpowszechniania informacji wśród zarządu, kierownictwa operacyjnego oraz całego zespołu ds. zasobów ludzkich. Na podstawie tego rodzaju informacji możemy zidentyfikować trendy i obszary, które wymagają udoskonaleń oraz opracować właściwe plany działania, aby pomóc kierownikom z danych obszarów.

Lokalizacja

Obecnie pracuję w głównej siedzibie w Tyholland, Irlandia, ale stale podróżuję służbowo.

Kiedy rozpoczęłaś pracę w Monaghan Mushrooms?

Ukończyłam Instytut Technologii w Dublinie w 2004 roku i otrzymałam dyplom w zakresie hotelarstwa i gastronomii. W ciągu kolejnych lat zdobyłam cenne doświadczenie na różnych stanowiskach operacyjnych w branży hotelarsko-gastronomicznej w Irlandii i Szkocji. W trakcie pracy w różnych hotelach zainteresowałam się kwestiami kadrowymi i po 2-letniej podróży po Australii i Azji wróciłam do Irlandii i ukończyłam studia magisterskie w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi na Uniwersytecie w Dublinie.

Podczas rozważania różnych opcji rozwoju kariery odkryłam, że firma Monaghan Mushrooms stała się globalnym graczem w sektorze świeżej żywności, oraz że posiada wiodącą pozycję dzięki ciągłym innowacjom i zaangażowaniu w jakość. Zgłosiłam się do Monaghan Mushrooms w październiku 2011 roku na bezpłatny staż FAS, który zakończył się otrzymaniem pracy na pełny etat i od tamtej pory jestem członkiem zespołu.

Jakie inne stanowiska obejmowałaś w Monaghan Mushrooms?

Swoją karierę rozpoczęłam od pracy w dziale zasobów ludzkich w siedzibie głównej. Po 4 tygodniach pracy w firmie zostałam poproszona o wyjazd do Sussex na dwa tygodnie, aby pomóc przy niedawnym nabyciu Thakeham Mushrooms. Do domu wróciłam prawie dwa lata później! Podczas pracy w Thakeham byłam Administratorem Zasobów Ludzkich i zajmowałam się wszelkimi aspektami relacji pracowniczych podczas okresu dużych zmian. Stanowisko to wiązało się z wieloma wyzwaniami i gratyfikacjami, a ze względu na zróżnicowane obowiązki zdobyłam cenne doświadczenie.

Po powrocie do Irlandii objęłam nowe stanowisko w dziale wsparcia zasobów ludzkich w Prime Champ. To najnowszy nabytek Monagham Mushrooms i obejmuje farmy pieczarek na terenie Holandii i Niemiec. Stanowisko wiązało się z regularnymi zagranicznymi wyjazdami służbowymi wraz z zespołem ds. zasobów ludzkich. Stawałam w obliczu wielu nowych wyzwań, przykładowo musiałam zapoznać się z prawem pracy w dwóch nowych krajach oraz pokonać bariery językowe i kulturowe.

W ostatnim czasie zaczęłam pracę na moim nowym stanowisku i stale rozwijam swoje umiejętności, aby stać się efektywnym kierownikiem projektów.

Co najbardziej podoba ci się w pracy w Monaghan Mushrooms?

Monaghan Mushrooms jest firmą, dla której pracuję z dumą. Stale dba o jakość na wszystkich obszarach. Pracują w niej osoby, którym zależy na przyczynieniu się do sukcesu firmy. W grupie można spotkać ludzi, którzy kochają swoją pracę, a ich energia i entuzjazm stanowi siłę napędową zespołów.

Uwielbiam różnorodność pracy i fakt, że każdy ma możliwość rozwoju i poprawy umiejętności. Wielu z naszych pracowników rozpoczęło swoje kariery od zbierania pieczarek lub w pakowniach, a następnie awansowało na stanowiska kierownicze w całej firmie. Nie ma żadnych ograniczeń w zakresie możliwych osiągnięć i panuje silny etos wzajemnego szacunku, który wprowadzany jest z najwyższego szczebla firmy.

Lubię również stale pojawiające się wyzwania. Stwierdzenie „dość dobry” nie jest akceptowane i dąży się do osiągnięcia jak najlepszego poziomu na każdym obszarze. Miałam szczęście i mogłam poznać nowe kraje i kultury, a także pracować z ludźmi z całego świata. W firmie pracuje mnóstwo utalentowanych osób, a jej charakter oznacza pracę z ludźmi ze wszystkich działów i ze wszystkich środowisk.

Jakie było twoje najlepsze doświadczenie w Monaghan Mushrooms?

Trudno mi wyznaczyć obszary pracy w Monaghan Mushrooms, które są „najlepszym doświadczeniem”. Pojawiło się wiele aspektów, które były korzystne. Praca w Thakeham Mushrooms była niekiedy pełna wyzwań, ale bycie częścią zespołu, który przeprowadza firmę przez okres zmian jest bardzo satysfakcjonujące.

Podobała mi się możliwość podróży do Holandii i Niemiec oraz poznania nowej kultury i stylu życia. Doświadczenie to z pewnością otworzyło mi oczy na wyzwania związane z pracą na rynku, który jest tak odmienny od naszego.

Jaką radę dałabyś osobie, która myśli o pracy w Monaghan Mushrooms?

Do pracy w Monaghan Mushrooms konieczna jest elastyczność i umiejętność adaptacji. Jeżeli nie lubisz wyzwań w miejscu pracy, to ta firma raczej nie jest dla ciebie!

Należy naprawdę dobrze pracować w zespole i potrafić się przyznać w przypadku pojawienia wątpliwości. Mamy pracowników, którzy są doświadczeni i utalentowani oraz chętni do pomocy jeśli się ich poprosi. Należy również być otwartym na pozytywne stawianie wyzwań na wszystkich poziomach w firmie. Jeżeli z szacunkiem przedstawisz swoje pomysły, zawsze zostaniesz wysłuchany.