Historia

Firma Monaghan Mushrooms przeszła długą drogę od 1981 roku, począwszy od niewielkiej uprawy w rodzinnym domu Wilsonów, po działalność produkcyjną na wielką skalę, prowadzoną w zakładach na terenie Europy i Ameryki Północnej.

1979

Ronnie Wilson, nauczyciel geografii z miasteczka Monaghan w Irlandii, rezygnuje z pracy w szkole, aby opracować plany zakładu przetwórstwa pieczarek.

1981

Monaghan Mushrooms rozpoczyna produkcję skupiając się na produkcji kompostu oraz przetwórstwie pieczarek, które pakuje w puszki i słoiki.

1986

Po zakontraktowaniu dostaw od sieci mniejszych producentów, Monaghan wkracza na brytyjski rynek świeżych pieczarek.

1987

Monaghan Mushrooms kupuje farmę Fenton Barns w hrabstwie East Lothian, zaopatrując szkockich klientów w miejscowo uprawiane pieczarki.

1991

Monaghan Mushrooms stopniowo powiększa grono farm, które tworzą Grupę, przejmując Foxfield Mushrooms w Irlandii oraz Kernan's Mushrooms w Irlandii Północnej.

1994

Middlebrook Mushrooms, największy producent pieczarek w Wielkiej Brytanii, dołącza do Grupy Monaghan.

1997

Monaghan staje się udziałowcem w Tunnel Tech, który jest dużym brytyjskim producentem kompostu do uprawy pieczarek.

2004

Monaghan łączy się z firmą Carbury Mushrooms, mającą siedzibę w Kildare, w Irlandii. Dzięki temu Monaghan Mushrooms staje się największym producentem pieczarek w Wielkiej Brytanii.

2009

Monaghan staje się udziałowcem z pakietem większościowym w Tunnel Tech oraz w Premier Mushrooms, producencie organicznych pieczarek mającym siedzibę w Wielkiej Brytanii. Grupa Monaghan wkracza do Ameryki Północnej, przejmując farmę w Campbellville w Ontario, w Kanadzie.

2010

Firma Monaghan inwestuje 12 mln euro i otwiera nową farmę oraz centrum badawczo-rozwojowe w głównej siedzibie firmy w Tyholland, w hrabstwie Monaghan.

2011

Firma Sussex Mushrooms dołącza do grupy Monaghan

2012

Firma Walkro International, działająca w Belgii, Holandii oraz Niemczech, dołącza do grupy Monaghan. Dzięki temu Monaghan staje się największym producentem kompostu do uprawy pieczarek na świecie.

2013

Monaghan przejmuje Prime Champ, producenta pieczarek, działającego w Belgii, Holandii oraz Niemczech. W wyniku tego do grupy Monaghan dołączają dwie nowe firmy: Monaghan Champignons oraz Monaghan Pilze.